Inici / Obres / Pasdoble / Serpentines I Confeti / Page / Catàleg d'obres de música festera

Catàleg d'obres de música festera

Consulta la nostra base de dades de música escrita per a la Festa de Moros i Cristians: tota la informació que pugues trobar sobre marxes mores, marxes cristianes, marxes maseres, pasdobles, pasdobles contrabandistes, fanfàrries, ballets, etc. (vegeu algunes consideracions prèvies).

Informa't sobre l'any de composició d'una peça o esbrina a qui va dedicada; a més, trobarás moltíssimes portades de les partitures de cada obra, així com enllaços als seus vídeos de Youtube.

Mostrant 7351 - 7400 obres d'un total de 7610.
Títol de l'obra Modalitatorden descendente Autoria Any
Zomara Marxa èpica Francisco Valor Llorens 2016
Història i Mite Marxa èpica Carles Crespo Jordá 2010
Soiran - Ecrem Marxa èpica José Antonio Boluda Ponce 2018
El Guardià de l'Arca Marxa èpica Francisco Valor Llorens 2015
Alagoneses de Sax Pas moro José Insa Martínez -
Antonio Llunanco Pas moro Mario Roig Vila 2020
A un bon fester Pas moro Damià Llorens Jordá 2020
Mataix Pas moro José Pérez Ballester -
A un bon fester Pas moro Joan Llorens Ripoll 2020
Fernando y Noelia Pas moro Santiago Climent Pastor -
Any 1944 Pas moro Ramon Garcia i Soler 2017
Un moble més Pas moro Julio Laporta Hellín 1928
L'estret de les aigües Pas moro Óscar Cháfer Serrano 2020
Pas als Pacos Pas moro Saül Gómez Soler 2018
Manu Brotons Pas moro Francisco José Fernández Vicedo 2021
El desgavellat Kake-paso Julio Laporta Hellín 1927
ENCK - JUHANENES Marxa oriental Justo Sansalvador Cortés -
El mexuar Marxa oriental Evaristo Pérez Monllor 1924
Portada de "Genna al Ariff" Genna al Ariff Marxa oriental Evaristo Pérez Monllor 1924
Abencerrajes y Cegríes Marxa múslime Gonzalo Blanes Colomer 1947
Güen-cha Marxa andalusí Gregorio Casasempere Gisbert 2009
Trabuc i navaixa Marxa andalusí Santiago Revert Cantó 2012
Ceballos & Sanabria Pasdoble faller Hugo Martínez Chinesta 2016
Olga Pasdoble faller José Rafael Pascual Vilaplana 2007
Gloria i Gemma Pasdoble faller Saül Gómez Soler 2019
Lola Flor Pasdoble faller Jesús Muñoz Monterde 2000
Fallas de Elda Pasdoble faller Octavio J. Peidró Padilla -
Antonio Maura El Semolero Pasdoble faller Pablo Anglés Galindo 2012
Cristina Sánchez Pasdoble faller José J. Ferrer 2005
Clara María Parejo Pasdoble faller Omar Sala Escrichuela 2017
Sonia Plaza Pasdoble faller Javier Ferrer Garrigues 2006
Vicente Pérez, Perilla Pasdoble faller Saül Gómez Soler 2021
Paula Orihuel Pasdoble faller Antoni Lloret Nogueroles 2014
Rosa Cándido Pasdoble faller José Grau Benedito 2001
Aitana Carbó Pasdoble faller Frank J. Cogollos Martínez 2017
Rita Barberá Pasdoble faller Pablo Sánchez Torrella 2009
María Ortega Pasdoble faller José Mª Ferrero Pastor 1987
Don Víctor Pasdoble faller Ferrer Ferran 2002
Noelia Carbonell Pasdoble faller Enrique Hernandis Martínez 2007
Ángela Pasdoble faller Fco. José Martínez Gallego 2014
Foc i cendra Pasdoble faller Nacho Taulet 2011
Ruth Galán Pasdoble faller Pedro Giménez Ballesteros 1998
Aldaia Fallera Pasdoble faller Hugo Martínez Chinesta 2018
50 anys de ferro Pasdoble faller Àngel Vidal Pérez 2016
Dolça memòria Pasdoble faller José Rafael Pascual Vilaplana 2013
Junta Central Fallera Pasdoble faller Saül Gómez Soler -
Sara Martín Pasdoble faller Esteban Esteve Jorge 2002
Lidia Enguix Pasdoble faller Miguel Ángel Sarrió Nadal 2016
Elena Muñoz Pasdoble faller Francisco Grau Vegara 1996
Roser 14 Pasdoble faller José Beteta i Martínez 2014
Páginas