Inici / Obres / Pasdoble / Catàleg d'obres de música festera

Catàleg d'obres de música festera

Consulta la nostra base de dades de música escrita per a la Festa de Moros i Cristians: tota la informació que pugues trobar sobre marxes mores, marxes cristianes, marxes maseres, pasdobles, pasdobles contrabandistes, fanfàrries, ballets, etc. (vegeu algunes consideracions prèvies).

Informa't sobre l'any de composició d'una peça o esbrina a qui va dedicada; a més, trobarás moltíssimes portades de les partitures de cada obra, així com enllaços als seus vídeos de Youtube.

Mostrant 1 - 50 obres d'un total de 7314.
Títol de l'obra Modalitat Autoria Anyorden descendente
De Valencia a Almusafes Pasdoble Francisco Esteve Pastor -
MASEROS AL BASI Pasdoble Enrique Torró Insa -
Fiesta de las Flores Pasdoble Jesús Rodríguez -
Por los Jarales Pasdoble Juan Mohedo Canales -
A mon tio el Manga Pasdoble Francisco Albert Ricote -
Que son els Benimerins Pasdoble Jaime Lloret Miralles -
El Heraldo Guerrero Pasdoble Francisco Richart Reig -
Folíes Pasdoble Godofredo Garrigues Perucho -
Serrella Marxa mora Luís Pedrón Francés -
Castillo de Almansa Pasdoble Miguel Villar González -
Pedro Palao Pasdoble Alberto Pardo Caturla -
Las abanderadas Pasdoble Miguel Villar González -
Las Estudiantes Pasdoble Francis J. -
Templarios de Mutxamel Pasdoble José Sala Torregrosa -
Al'amir Marxa mora José Rafael Pascual Vilaplana -
Mario el President Pasdoble Vicente Tomás Catalá -
La villa del pino Pasdoble Francisco Pérez Devesa -
El Castellet Pasdoble Miguel Torrens Escrivá -
Alacant Pasdoble Justo Sansalvador Cortés -
Riesgo Pasdoble Godofredo Garrigues Perucho -
Yolanda Calabuig Pasdoble Eduardo Terol Nadal -
Mataix Pas moro José Pérez Ballester -
Esther Pasdoble José Insa Martínez -
Sahaadik al Wadaw Ballet Benedicto Mazón Espí -
El Capote Pasdoble Manuel Lillo Torregrosa -
Remigio Pasdoble-marxa Miguel Villar González -
Extremadura 15 Pasdoble Justo Sansalvador Cortés -
Zamustafa Marxa mora José Ferrándiz Fernández -
Barrio de San Roque Pasdoble Ramón Tomás Berenguer -
Filigrana de oro Pasdoble José Alfosea Pastor -
Paco Sanchís Pasdoble Bernabé Sanchis Porta -
Pepe Bota Pasdoble Juan Pellicer Prats -
Capitania Abbasies Marxa mora José Ribera Tordera -
Falla Arquitecto Alfaro Pasdoble faller José Albero Francés -
El ditxaratxero Pasdoble Rafael Lledó García -
Primarxull Pasdoble Rafael Lledó García -
Jabón Sol Pasdoble José María Bellver -
Rojosa (Paquita y Nieves) Pasdoble Rafael Talens Pelló -
Rafa Valor Pasdoble Antonio Milán Juan -
Peña el Trueno Pasdoble Miguel Villar González -
Fogueres Pasdoble foguerer Gonzalo Ortolá Marí -
Alba Pasdoble Juan José Poveda Romero -
Moros Realistas Marxa mora José Ángel Carmona Parra -
El Pescador Marxa mora José Espí Ulrich -
Juanele Marxa cristiana Ramón Mas López -
Rabadán Marxa mora Vicente Cortés Fernández -
Jesús Seguí Pasdoble Godofredo Garrigues Perucho -
Vicente Vázquez Pasdoble Inocente González Martí -
L'Albir Pasdoble Manuel Cordero Serna -
Avant, San Blai Pasdoble Luis Belda Cerdá -
Páginas