Inici / Compositors de música festera

Compositors de música festera

Compositors de música festera

Llistat d'autors i compositors de música festera, ordenats alfabèticament i/o per localitats.

Mostrant 201 - 250 compositors d'un total de 1768.
Nom Localitat Obres Naix Def.ordenar ascendente
Antonio Claverol Puchalt Catarroja 2 1907 1970
Modesto Rebollo Pata Salamanca 6 1891 1970
Daniel Silvaje Peralta Ontinyent 2 1891 1970
Joan Monclús i Monclús Tortosa (Tarragona) 2 1913 1969
Alfredo Alberola Sempere Alcoi 11 1882 1968
Ernesto Pérez Rosillo Alacant 2 1893 1968
Faustino del Río Burdiel - 1 1900 1968
Germán Lago Durán Vigo 3 1883 1967
A. Fernanvert Madrid? 8 1890 1967
Manuel Palau Boix Alfara del Patriarca 16 1893 1967
Luis González Ñarro - 4 - 1967
Jonato - 1 - 1966
Antonio Gisbert Espí Alcoi / La Torre de les Maçanes 4 1929 1966
Quintín Esquembre Sáez Villena 5 1885 1965
Juan Mohedo Canales Córdoba 1 1897 1965
Fernando Tormo Ibáñez Albaida 27 1882 1964
José Alfosea Pastor Santa Pola 86 1891 1964
Julián Palanca Masiá Sagunt 3 1883 1964
Gonzalo Blanes Colomer Alcoi 14 1882 1963
Juan Navarrete Pozo Cenizate (Albacete) 1 1915 1963
Eliseo Martí Candela Alcoi / Barcelona 2 1889 1963
Gonzalo Ortolá Marí Ondara 1 1899 1962
Carlos Cosmen Bergantiños - 1 - 1962
José María Bellver Martí Albaida 5 1872 1961
José María Martín Domingo Maó (Menorca) 14 1889 1961
Enrique Ortí Riva Cheste 1 1900 1961
José Padilla Sánchez Almería 3 1889 1960
Enrique Pastor Guillem Alcoi 4 1902 1960
Joaquín Belda Pastor Bocairent 1 1898 1959
Gerardo Jiménez Vaquero Madrid 2 1902 1959
Justiniano Latorre Rubio Utiel / Alginet 2 1892 1958
Miguel Gimeno Puchalt Catarroja 6 1889 1958
Luis Sánchez Fernández València 5 1907 1957
Vicente Terol Gandia Xàtiva 1 1885 1957
José Carbonell García Alcoi 50 1890 1957
Jaime Teixidor Dalmau Barcelona 8 1884 1957
Nicolás García Ibáñez Casinos (València) 2 1878 1955
Ernesto Marquina Narro Calatayud 2 1888 1954
Ángel Peñalva Téllez Ávila (Ávila) 1 1880 1954
Vicente García Bou Albalat de la Ribera 4 1901 1954
Manuel Rojas Tirado Nerva (Huelva) 5 1898 1953
Lola Vitoria Tarruella Villena 1 1880 1952
José Arcos Cosano Puente Genil (Córdoba) 1 1898 1952
José Manuel Izquierdo Romeu Catarroja 3 1890 1951
José Gisbert Andrés Alcoi 3 1888 1951
José Franco y Ribate Cariñena 5 1878 1951
José Mª Navarro Ros Serra (València) 2 1885 1951
Enrique Orts Pastor Gaianes 19 1890 1951
Manuel López Varela Lugo 1 1895 1950
Edelmiro Bernabeu Cerdà Albaida 2 1886 1950
Páginas