Inici / Notícies / Tot preparat per al II Certamen de Música Festera d'Agost

Tot preparat per al II Certamen de Música Festera d'Agost

El proper dissabte 31 de maig la localitat d'Agost acollirà el seu II Certamen de Música Festera, en el que participaran l'Agrupació Musical de Manuel, la Societat Musical "La Lira Fontiguerense" i la Societat Musical "La Amistad" de Villafranqueza.

El certamen s'iniciarà amb una desfilada de les bandes participants des de la Plaça d'Espanya fins l'Auditori Municipal d'Agost, on tindrà lloc el concurs a partir de les 20:00 h. Les tres bandes hauran d'interpretar la marxa cristiana obligada "El Guardià" de Saül Gómez Soler, així com un pasdoble de presentació (no puntuable) i una marxa mora de lliure elecció.

Mentre el jurat delibera, la banda del CAC Verge de la Pau d'Agost oferirà una breu actuació.

PROGRAMA II CERTAMEN MÚSICA FESTERA D'AGOST

Obra obligada: "El Guardià", de Saül Gómez Soler

Agrupació Musical de Manuel

  • Pasdoble de desfilada: "La tata", de Saül Gómez Soler
  • Pasdoble de presentació: "Dolores Millà Martínez", de Juan Manuel Molina Millà
  • Obra lliure: "Alfawara", marxa mora de Saül Gómez Soler

Director: Xavier Ferrer i Garrigues 

La Lira Fontiguerense:

  • Pasdoble de desfilada: "Athênaeum", de Enrique Alborch Tarrasó
  • Pasdoble de presentació: "Rocío", de Juan Manuel Molina Millà
  • Obra lliure: "Ser Aben", marxa mora de Rafael Mullor Grau

Director: Luis Pedrón Francés

Sociedad Musical La Amistad de Villafranqueza

  • Pasdoble de desfilada: "Eduardo Borrás", de Francisco Esteve Pastor
  • Pasdoble de presentació: "Con aroma andaluz", de José Luis Molina Gomis
  • Obra lliure: "Abraham", marxa mora de Rafael Mullor Grau

Director: Eduardo Peris Signes

 

CLAUSURA

Centre Artístic Cultural Verge de la Pau d’Agost

Pasdoble de desfilada: "Begoña Jiménez", de Saül Gómez Soler

Programa clausura:

  • El Camino (PD) de José Vicente Egea Insa
  • Herois de Festa (MC) de José Luis Molina Gomis
  • Capità Teixidor (MM) de Rafael Mullor Grau
  • Miguel Doménech (PD) de Mario Roig Vila
  • Tarde de Abril (MM) de Amando Blanquer Ponsoda
  • Santos, poetas y guerreros (MC) de Enrique Igual Blasco

Director: José Vicente Algado